Kontakt/Contact:
Kde nás najdete/Where to find us:

Gorazdova 14

Praha 2

vivacityterapie@gmail.com

Tel: +420 728 774 046

Otevírací doba/Opening hours:

dle objednávek, nejčastěji 9-22/according to the booking, mostly 9am-10pm

  • Facebook Social Icon

 
 Shiatsu

Jedná se o ucelený systém regeneračních technik pro práci s  lidským tělem.

Jako tzv. holistická fyzioterapie Východu v sobě spojuje  tradiční japonské terapeutické metody východní medicíny inspirované principy práce na akupunkturních drahách (vitálně-energetických funkčních okruzích) spolu s přístupem fyziologicko-psychologickým a anatomickým.

K ošetření se využívá práce prstů, dlaní, předloktí, kolen i chodidel k aplikování jemných dynamických a pomalých hloubkových statických tlako-hnětných rehabilitačních a ozdravných metod.

Individuálně se jemnými a bezpečnými manuálními technikami pracuje i na dysbalancích pohybového aparátu ve snaze o navádění kloubů zpět do jejich původních poloh.

Formy práce zahrnují akupresuru, revitalizační ošetření energetických drah a jejich vybalancování, různé druhy strečů, mobilizace a trakce, měkké techniky, reflexní a relaxační terapie.

Je vhodné pro každého a jako doplňková metoda při jakékoliv diagnóze s přihlédnutím ke kontraindikacím, především pak jako prevence k civilizačním chorobám, prostředek k odstraňování tělesných a duševních blokád.

Pozitivní vliv při celkové únavě, stresu, bolestech hlavy, zad, páteře, kloubů, zatuhlosti svalů, jako imunitní posílení, psychosomatických potížích, menstruačních, zažívacích obtížích, alergiích a dalších.

Ovlivňuje současně krevní, lymfatický a nervový systém.

Na mentální úrovni uvolňuje a regeneruje dlouhodobě a do hloubky, zvyšuje sebevědomí a soustředěnost.

 ShinTai

Je pokročilejší formou a nadstavbou Shiatsu, kde se při práci s vědomím proniká do hloubkových informačních struktur a vrstev tkání. Cíleně se rozptylují spasmy, rovnoměrně se uspořádává napětí a posilují se oslabené a narušené oblasti a cykly díky koncentrované podpoře samoléčebných schopností těla.

Jemnými a účelnými pohyby se promítá do vibračních polí fascií, šlach a kostí.

 Ashiatsu

Speciální bodová i rytmická masáž chodidly.

 
Individuální dotyková terapie

Systém práce při ošetření nastavuji podle individuálních potřeb klienta.

Kombinuji vybrané techniky, které se snažím aplikovat za účelem postupného procesu léčby a relaxace.

Uplatňuji ověřené metody jako např.: manupresuru, čínskou tlakovou masáž, jemný způsob Dornovy metody, reflexologii,

uvolňování svalů a kloubů, odlymfování, měkké reponace, Bowenovu techniku práce s fasciemi i mnohé klasické masérské hmaty. Dále jemná dechová cvičení pro posilování a podporu hlubokého stabilizačního systému a vycentrování přirozeného postoje. Asistovaná specifická cvičení k protažení a posílení oslabených a uvolnění přetažených partií, které mají pozitivní vliv nejen při chronických obtížích a bolestech. Aplikace vhodné pohybové terapie za účelem zlepšení stereotypů konstrukce držení těla.

Rovnáme a vyrovnáváme.

 
 Zvuková terapie

K této regenerační terapii se používají originální tibetské zvukové mísy ručně vyráběné zvukovým terapeutem Peterem Hessem podle původních postupů.

Tento německý fyzik se seznámil s prastarou technikou využití těchto nástrojů pro léčebné účely na konci 80.tých let při svých putováních v oblasti Himalájí.

Mísy se podle typu spektra a vyladění přikládají postupně na příslušná místa těla, kde působí jemnými vibracemi do různých úrovní fyzického těla. Blahodárný efekt proniká do kloubních spojení, kostí a až k samotným buňkám. Masírují a očišťují tělo (složené téměř ze 70% z vody) zevnitř.

Stimulují centrální nervovou soustavu, mozkové vlny, dech a srdeční tep. Harmonizují organismus a usměrňují tok energie v těle.

Zvukové vlnění se vzájemně slaďuje s kmity daného těla a dochází k vzájemné rezonanci, která přepisuje vše na svou původní a pravdivou úroveň.